Po raz dziesiąty pomagamy zwierzakom!

Akcje Charytatywne » Gwiazdka dla zwierzaka » Po raz dziesiąty pomagamy zwierzakom!

Akcja “Gwiazdka dla zwierzaka “ integruje Grzegórzki

 

W krakowskim Przedszkolu “Pod gwiazdkami” trwa akcja zbiórki rzeczy potrzebnych bezdomnym zwierzętom. Jeszcze do soboty 6 grudnia każdy może przynieść dary, które zostaną przekazane fundacji “Zwierzęta Krakowa” oraz Przytulisku dla bezdomnych psów w Harbutowicach.

 

Przedszkole “Pod gwiazdkami” z ulicy Szafera 2 prowadzi akcję pomocy bezdomnym psom i kotom już od 10 lat. Pracownicy placówki czynnie zachęcają mieszkańców dzielnicy II do przynoszenia darów rzeczowych: karm, misek, koców. Okoliczni mieszkańcy chętnie włączają się w akcję, ponieważ nie każdy, to chciałby pomóc, ma czas i możliwości, by osobiście jechać do fundacji. Znacznie łatwiej przynieść dary do przedszkola, które dopilnuje, by wszystkie zebrane rzeczy trafiły do zwierząt w potrzebie.

 

Początkowo zebrane dary przekazywano dla schroniska z ulicy Rybnej.
-Wiemy, że nie tylko schronisko potrzebuje pomocy materialnej- mówi Grażyna Płachecka, dyrektor przedszkola. -Dlatego w tym roku po raz szósty dochody z akcji oraz zebrane dary przekażemy dwóm fundacjom: Przytulisku dla bezdomnych psów w Harbutowicach oraz Fundacji “Zwierzęta Krakowa”. Te organizacje zasługują na nasze szczególne wsparcie, ponieważ nie otrzymują żadnych dotacji od gminy! Mogą działać tylko dzięki siłom wolontariuszy i hojności ludzi. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować im konkretną pomoc.

 

Samo przedszkole kwestuje na rzecz zwierząt na różne sposoby.

W ostatnim dniu zbiórki  w placówce organizowany jest finał “Gwiazdki dla zwierzaka” - impreza dla rodzin dzieci uczęszczających do przedszkola z bogatym programem artystycznym. W wydarzeniu chętnie uczestniczą radni dzielnicy II i inni zaproszeni goście. W tym dniu przedszkole nie tylko zbiera dary rzeczowe, ale również kwestuje poprzez sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób świątecznych i domowej roboty wypieków.

 

Przedszkole apeluje o przynoszenie darów. Zwierzętom przydadzą się:

- karma sucha i mokra dla psów i kotów, a także kasze, ryże, makarony;

- garnki, miski, smycze, obroże, zabawki dla zwierzaków;

- koce, ręczniki, posłania, materace, pościele (czyste!);

- datki finansowe na działalność fundacji i leczenie zwierząt.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.15. W sobotę 6. grudnia dary można przynosić do godziny 13.00.